Sort by

Walker has logged 72 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bambi

Bambi

1942
×
Read prior review Edit this entry  
29
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★½
Edit this entry  
17
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Presto

Presto

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birth of the Dragon

Birth of the Dragon

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry