Sort by

jack has logged 157 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
13
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Villains

Villains

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry