christy has logged 21 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Master

The Master

2012
×
Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Bobbi Jene

Bobbi Jene

2017
×
Edit this entry