• A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Inhumans: The First Chapter

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Logan

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • Staten Island Summer

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Interview

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Gravity

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★

  • The Avengers

  • Sucker Punch

    ★★★★½

  • The Room

    ½

  • Office Space

    ★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★