Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Staten Island Summer

Staten Island Summer

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry