Sort by

clementine has logged 15 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★
Edit this entry  
30
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry