• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • For the Love of Money

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Breaking News in Yuba County

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Locked Down

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

    ★★½

  • What Bitch?

    ★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • The Sleepover

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Shirley

  • Spree

    ★★★½

  • Like a Boss

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Last Christmas

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 1BR

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ½

  • Ma

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★