• A Lot Like Christmas

  • Red Notice

  • Eternals

  • Halloween Kills

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Song 1: For Leonard Cohen

  • F9

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Inside Chernobyl with Ben Fogle

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★½

  • GODSPEED

    ★★★★

  • The Polaroid

  • The Real Des: The Dennis Nilsen Story

    ★★★½

  • Obelisk

  • Des

  • Nomadland

  • Pageant

  • Tenet

  • Host

    ★★★½

  • Flying Over Brooklyn

  • SLEEPWALKER

    ★★★

  • Chinese New Years

  • DeKooning Passed

  • City Foliage

  • Waiting Room Window

  • Natural Collage

  • Reading Society

  • Roots of Manhattan

  • Lazy City

  • Foliage in Moving Car Window

  • Distance Film

  • Red Green

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Deadwater Fell

  • Floating Light

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • untitled (tulips)

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Battle at Big Rock

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • log 0

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½