Dave has logged 201 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
29
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Let Your Heart Be Light

Let Your Heart Be Light

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Jonathan Creek: Satan's Chimney

Jonathan Creek: Satan's Chimney

2001
×
Edit this entry  
15
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
August Underground's Mordum

August Underground's Mordum

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
08
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
Elf Bowling the Movie

Elf Bowling the Movie

2007
×
½
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whatever May Come

Whatever May Come

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Versus

Versus

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Domino

Domino

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Basic

Basic

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
½
Edit this entry  
17
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
Edit this entry  
16
The Transporter

The Transporter

2002
×
★½
Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Empire State

Empire State

2013
×
★½
Edit this entry  
03
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Edit this entry