Sort by

Benjamin has logged 40 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mickey Reece's Alien

Mickey Reece's Alien

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry