• Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ½

  • Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Everybody’s Everything

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Interactive Introverts

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The First Patient

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • The Perfection

  • High Life

    ★★★★

  • The Nightingale

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Package

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Evil Genius

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Tiny Shoulders: Rethinking Barbie

    ★★★★

  • Dear Ex

    ★★★★

  • The Bleeding Edge

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★