imiwilliams has logged 14 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry