RSS feed for immatygrr
  • The Half of It

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • We Have Always Lived in the Castle

  • Widows

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Piper

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★