Michael has logged 33 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Full Force

Full Force

2019
×
Edit this entry  
31
La Luna

La Luna

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★
Edit this entry  
28
Starting Over

Starting Over

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Edit this entry  
27
Manson

Manson

1973
×
★★★½
Edit this entry  
26
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaked

Freaked

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
08
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★★½
Edit this entry  
01
Grace of My Heart

Grace of My Heart

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bedazzled

Bedazzled

1967
×
★★★
Edit this entry