Sort by

Imperator Ç has logged 321 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Annie

Annie

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Benefactor

The Benefactor

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suntan

Suntan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Remainder

Remainder

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Baden Baden

Baden Baden

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wild

Wild

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Apple of My Eye

The Apple of My Eye

2016
×
Edit this entry  
17
Mother

Mother

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sing

Sing

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Wings of the Dove

The Wings of the Dove

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shut In

Shut In

2016
×
Edit this entry  
17
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
Read prior review Edit this entry  
12
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lion

Lion

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malena

Malena

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry