Marianna has logged 24 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Them

Them

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Demon

Demon

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
22
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bay

The Bay

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Madman

Madman

1981
×
Read the review Edit this entry  
08
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry