Sort by

Marianna has logged 17 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry