Sort by
  • Barbie

    ★★★★★

  • Disappear Into the Blue

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Burning Days

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Epica - ΩMEGA ALIVE’ – A Universal Streaming Event by EPICA

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Brother's Keeper

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Ethos

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Portrait of a Beauty

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Silence

  • Turkish Ice Cream

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Müslüm

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

  • Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

    ★★★★