Sort by

Riley has logged 12 entries for films during August 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
Read the review Edit this entry  
11
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry