• Little Women

  • Knives Out

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

  • I Lost My Body

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

  • Us

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Bad Samaritan

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★