isabella has logged 96 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RPG OKC

RPG OKC

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry