• The Big Sick

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hi Stranger

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Split

    ★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • Lion

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Your Name.

  • Nerve

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Ali Wong: Baby Cobra

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • The Birth of a Nation

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Black Mass

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★★½

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★★

  • Victoria

    ★★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★½

  • Dope

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Big Eyes

    ★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★

  • Gone Girl

  • Before We Go

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Chelsea Peretti: One of the Greats

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Obvious Child

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Upstream Color

    ★★★½

  • RPG OKC

    ★★★★½

  • Short Term 12

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★

  • Side by Side

  • Speak

  • And While We Were Here

    ★★★