RSS feed for andrea
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bastards

Bastards

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Clara

Clara

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
08
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Soft Skin

The Soft Skin

1964
×
★★★½
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry