andy has logged 27 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Trench 11

Trench 11

2017
×
½
Edit this entry  
28
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blue Lips

Blue Lips

2018
×
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pity

Pity

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mouthpiece

Mouthpiece

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry