Sort by
  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★★

  • Eternals

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Black Widow

  • Loki

  • Mare of Easttown

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Start-Up

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Work It

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★