Sort by

stephen has logged 29 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry