stephen has logged 16 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Edit this entry