Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Locke

Locke

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry