Zach has logged 150 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Violet

Violet

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gallows

The Gallows

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snitch

Snitch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Den

The Den

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry