• American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Belko Experiment

    ★★★

  • Don't Think Twice

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • Operation Avalanche

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • The Boy

    ★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Joy

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Krampus

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • The Visit

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★★

  • Black Mass

    ★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Legend

    ★★★½

  • American Ultra

    ★★★★

  • Violet

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Goosebumps

    ★★★½

  • Fantastic Four

    ★★½

  • The Gift

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • 7 Days in Hell

    ★★★★

  • The Gallows

    ½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Magic Mike XXL

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★

  • Intruders

    ★★★½

  • Minions

    ★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★★★★

  • Poltergeist

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

  • Tyranny

    ★★★★½

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Spy

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★★

  • A Call for Help

    ★★★★★

  • Furious 7

    ★★★★

  • Spinner

    ★★★½

  • Get Hard

    ★★★

  • Trainwreck

    ★★★★

  • The Invitation

  • Run All Night

    ★★★½

  • Chappie

    ★★★½