Sort by
  • Scream 6

  • Rosaline

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Significant Other

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★

  • Fall

    ★★½

  • Prey

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • American Carnage

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Unhuman

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Men

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Umma

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Sissy

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • Studio 666

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • Watcher

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • My Name

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Midnight

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★