• Emma.

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Love Live! Sunshine!! The School Idol Movie Over the Rainbow

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Life of the Party

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • When We First Met

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Quinn Thomas

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Mr. Roosevelt

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Fifty Shades Darker

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★

  • La La Land

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Love Live! The School Idol Movie

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Man Up

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Obvious Child

    ★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Begin Again

    ½

  • Austenland

    ★★★