Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Project X

Project X

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry