• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Wasteland

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Lulli

    ½

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Hating Game

    ★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hide and Seek

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Mediterraneo: The Law of the Sea

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Grandmother

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Deep House

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Girlfriends

    ★★★

  • Carpoolers

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Eer

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

  • Host

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Camp Calypso

    ★★★½

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★