Sort by

a has logged 260 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
August Underground's Mordum

August Underground's Mordum

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Road

The Road

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunter

The Hunter

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ulterran

Ulterran

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pervert Park

Pervert Park

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Incarnate

Incarnate

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Metal Veins

Black Metal Veins

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Room

Red Room

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Live Freaky! Die Freaky!

Live Freaky! Die Freaky!

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucky

Lucky

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bear

Bear

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider

Spider

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of JonBenet: The Truth Uncovered

The Killing of JonBenet: The Truth Uncovered

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Master: A LEGO Ninjago Short

The Master: A LEGO Ninjago Short

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Storks

Storks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry