Sort by

Ava has logged 38 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Homeless to Harvard: The Liz Murray Story

Homeless to Harvard: The Liz Murray Story

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lizard of OZ

The Lizard of OZ

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Criminal

Criminal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 3:07 AM Project

The 3:07 AM Project

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Boss

The Boss

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Doo

Night of the Living Doo

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Euphoria

Euphoria

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Darling

Darling

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Land of Sunshine

The Land of Sunshine

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hubert Bals Handshake

Hubert Bals Handshake

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Hills P.T.

Silent Hills P.T.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry