Sort by

Ava has logged 29 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lizzie

Lizzie

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meat Love

Meat Love

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Benigni

Benigni

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death to the Tinman

Death to the Tinman

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kiss the Girls: Make them Cry

Kiss the Girls: Make them Cry

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Western Spaghetti

Western Spaghetti

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
How Not to Be Seen: A Fucking Didactic Educational .MOV File

How Not to Be Seen: A Fucking Didactic Educational .MOV File

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Needle

Needle

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Balance

Balance

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Balance

Balance

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ape

Ape

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry