Ava has logged 40 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Haunt

Haunt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
Read the review Edit this entry  
26
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rabid

Rabid

1977
×
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1/57: Experiment with Synthetic Sound (Test)

1/57: Experiment with Synthetic Sound (Test)

1957
×
Edit this entry  
18
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
Viy

Viy

1967
×
Read the review Edit this entry  
17
42

42

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Turn-of-the-Century Surgery

Turn-of-the-Century Surgery

1900
×
Edit this entry  
15
Valentine's Day Special

Valentine's Day Special

2005
×
Edit this entry  
15
Catwalk

Catwalk

1985
×
Edit this entry  
14
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cop Cam

The Cop Cam

2016
×
Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
Edit this entry