Sort by

Ava has logged 48 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Starve

Starve

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Herschell Gordon Lewis: The Godfather of Gore

Herschell Gordon Lewis: The Godfather of Gore

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
All About Eve

All About Eve

1950
×
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Catered Affair

The Catered Affair

1956
×
★★★½
Edit this entry  
21
Carved

Carved

2018
×
Edit this entry  
21
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dead Ringer

Dead Ringer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nanny

The Nanny

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
Read the review Edit this entry  
19
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kaos Brief

The Kaos Brief

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lippy

Lippy

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Down

Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Found

Found

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry