adam has logged 11 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry