Sort by

Aaron has logged 308 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Secondhand Lions

Secondhand Lions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry