• War Machine

    ★½

  • The Mummy

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★

  • The White Helmets

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Fire at Sea

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★★

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • San Andreas

    ★★

  • Carol

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Spy

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Furious 7

    ★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • The Wolfpack

    ★★

  • The Interview

    ★★★½

  • Unbroken

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Black Sea

    ★★★

  • American Sniper

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Virunga

    ★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Fury

    ★★★½

  • The Overnighters

    ★★½

  • St. Vincent

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Drop

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Two Days, One Night

    ★★★½

  • Foxcatcher

    ★★★★

  • The Rover

    ★★★★

  • '71

    ★★★½

  • Listen Up Philip

    ★★★

  • Calvary

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Ida

    ★★★½

  • Locke

    ★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★½

  • Starred Up

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Grigris

    ★★★

  • The Internship

    ★★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • 20 Feet from Stardom

    ★★½

  • Key of Life

    ★★½

  • The Master

    ★★½

  • The Bourne Legacy

    ★★★½

  • Holy Motors

    ★★★★

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★