india has logged 68 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midori

Midori

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
½
Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★½
Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Edit this entry  
23
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★
Edit this entry  
23
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
See in Blue

See in Blue

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Guide to Indulgence

A Guide to Indulgence

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
Edit this entry  
18
Necktie

Necktie

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue

Blue

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daddy

Daddy

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Locker Room

Locker Room

2017
×
Edit this entry  
17
Developing

Developing

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Quay

Quay

2015
×
Edit this entry  
13
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
½
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry