Sort by

Luna has logged 94 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiness

Happiness

1998
×
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Reader

The Reader

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Road

The Road

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friend Request

Friend Request

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wait

The Wait

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry