RSS feed for Chris
  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Fyre

    ★½

  • Dirty John, The Dirty Truth

  • Glass

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★★

  • The ABC Murders

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Private War

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Peterloo

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Extinction

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black '47

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★

  • Journeyman

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cargo

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★