RSS feed for Chris

Chris has logged 15 entries for films released in the 1990s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Sommersby

Sommersby

1993
×
★★½
Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★
Edit this entry  
28
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Sphere

Sphere

1998
×
★★
Edit this entry  
25
Who Am I?

Who Am I?

1998
×
★★
Edit this entry