RSS feed for Chris

Chris has logged 38 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
How to Lose Friends & Alienate People

How to Lose Friends & Alienate People

2008
×
★★½
Edit this entry  
06
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
New Police Story

New Police Story

2004
×
★★
Edit this entry  
24
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★½
Edit this entry  
16
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
½
Edit this entry  
02
Daredevil

Daredevil

2003
×
½
Edit this entry  
20
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★½
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hunger

Hunger

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★½
Edit this entry  
16
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★½
Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Edit this entry  
08
The Librarian: Quest for the Spear

The Librarian: Quest for the Spear

2004
×
Edit this entry  
03
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
The Others

The Others

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Edit this entry  
25
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
½
Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
½
Read the review Edit this entry