RSS feed for Chris

Chris has logged 28 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Edit this entry  
02
Daredevil

Daredevil

2003
×
½
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★½
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Edit this entry  
18
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★
Edit this entry  
16
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
½
Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Librarian: Quest for the Spear

The Librarian: Quest for the Spear

2004
×
Edit this entry  
09
Maleficent

Maleficent

2014
×
½
Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Edit this entry  
12
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Edit this entry