RSS feed for Chris

Chris has logged 13 entries for westerns.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★
Edit this entry  
01
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black '47

Black '47

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Westworld

Westworld

1973
×
★★½
Edit this entry  
03
Billy Blazes, Esq.

Billy Blazes, Esq.

1919
×
★★★
Edit this entry  
07
An Eastern Westerner

An Eastern Westerner

1920
×
★★★½
Edit this entry  
29
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shane

Shane

1953
×
★★★
Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry