RSS feed for Chris

Chris has logged 22 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Black '47

Black '47

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Chicken

Chicken

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry